Agencja reklamy – remarketing?

Agencja reklamy – remarketing?

Prężnie rozwijające się agencje reklamowe podbijają współczesny rynek. Ogromny rozkwit tego typu organizacji obserwuje się w miastach takich jak, m.in. Katowice. Jedną z technik internetowego marketingu, realizowanego w ramach działalności agencji reklamy np. w Katowicach jest remarketing. Ten rodzaj kampanii reklamowej polega na powtórnym przekazie skierowanym ku użytkownikom, którzy wcześniej skorzystali z danej usługi bądź strony internetowej. Ta nowoczesna metoda komunikacji, realizowana w ramach programu Google AdWords, wykorzystuje elementy personalizacji usługi. Znając listę zachowań użytkownika na odwiedzanej stronie, poznajemy jednocześnie jego preferencje, dzięki czemu w łatwy sposób możemy skierować go ku odpowiednim dla niego pozycjom, a tym samym zwiększyć szansę dokonania zakupu produktu bądź usługi na naszej stronie.

Jak działa remarketing?

Wyróżnia się dwie najpopularniejsze formy remarketingu – ten realizowany ze pomocą stron internetowych oraz wykorzystujący wiadomości mailowe użytkowników. Techniki te różnią się nieco specyfiką i sposobem komunikacji z użytkownikiem. Metoda ta skutecznie zwiększa sprzedaż poprzez maksymalną personalizację przekazu, a więc przygotowując produkt czy informacje indywidualnie dopasowane do oczekiwań danego użytkownika.

Jak wykorzystuje się remarketing?

Podstawowe zadanie tego narzędzia wiążę się niezaprzeczalnie ze zdobywaniem nowych klientów. W jaki sposób więc realizuje ten cel? Tego typu działania koncentrują się wokół kwestii takich jak: zbieranie danych o niezrealizowanych zamówieniach, które z jakiś względów znalazły się w koszyku na stronie internetowej, ale transakcja nie doszła do skutku, to także tzw. cross i upselling, czyli podążanie za potrzebą klienta, związane z propozycją określonych skojarzonych z już zakupionymi na danej stronie produktami bądź usługami. Jeśli więc pragniesz, aby Twoja firma wiodła prym wśród branżowych konkurentów, warto skorzystać z usług agencji reklamy np. tych mieszczących się na terenie Katowic.

One thought on “Agencja reklamy – remarketing?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *