Dlaczego warto używać Google Analytics?

Dlaczego warto używać Google Analytics?

Nie da się ukryć, że narzędzia, które udostępnia nam Google do pozycjonowania stron i monitorowania swoich pozycji zasługują na uwagę każdej osoby, której zależy w jakikolwiek sposób na podniesieniu swojej pozycji w wyszukiwarkach. Jednym z takich najbardziej znanych jest Google Analytics i co najważniejsze dostępne całkowicie za darmo. Jedyne co Ci będzie potrzebna, co założona poczta na gmail.com, dzięki której będziesz mógł łatwo i szybko się zalogować.

W ten sposób tworzysz sobie profil, dodajesz strony, a następnie możesz poprzez zaawansowane raporty śledzić ruch na Twojej stronie, konwersję, jak i również wiele innych bardzo przydatnych czynników. Zakładając, że np. prowadzisz bloga, to zapewne chciałbyś wiedzieć nie tylko, ile osób go odwiedziło, ale również czy ktoś zapisał się na Twoją listę mailingową, albo pobrał udostępnione pliki. Te wszystkie statystyki możesz teraz mieć w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z drogich programów.

Instalacja nie jest trudna i w większości przypadków sprowadza się do dodania odpowiedniego kodu JavaScript w nagłówku witryny, którą chcesz śledzić. Zainstalowanie modułu śledzącego jest jeszcze prostsze, jeśli korzystasz z systemu CMS WordPress, bowiem tam wystarczy tylko zainstalować sobie specjalną wtyczkę i połączyć ją ze swoim kontem, co jest niezwykle proste.

Dlaczego jednak warto poświęcać swój czas na Google Analytics? Otóż dzięki tym wszystkim statystykom będziesz mógł oceniać, czy Twoje działania pozycjonujące stronę przynoszą efekt, a jeśli nie, to wprowadzisz pewne zmiany. Na samym początku może Ci być trudno się w tym wszystkim połapać, niemniej jednak autorzy udostępniają wiele poradników, zarówno w formie video, jak i artykułów, więc po pewnym czasie zaczniesz sobie znakomicie radzić.

2 thoughts on “Dlaczego warto używać Google Analytics?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *